Ознаки вагітності

Ознаки настання вагітності

діляться на абсолютні і відносні. До відносних ознак зараховують суб’єктивні відчуття, які самі по собі не є доказом вагітності. Абсолютні докази може знайти фахівець під час проведення гінекологічного огляду та додаткових методів обстеження.

Відносні ознаки вагітності:

Питання про можливе настання вагітності вперше може виникнути при настанні затримки чергової менструації. Ізольовано ця ознака не може стати абсолютним свідченням вагітності, що пов’язано з його появою при ряді функціональних станів і захворювань жіночого організму. У деяких жінок відзначається поява нудоти в ранкові години, слабкість, сонливість, гостра реакція на різні запахи. Ці симптоми можуть і не супроводжувати настання вагітності або бути ознаками захворювань внутрішніх органів. Перехідне положення займає зміна базальної температури. Вимірювати температуру слід в області анального отвору, в ранкові години, щодня починаючи з першого дня затримки місячних. Підвищення базальної температури вище 37оС протягом 7-10 днів може свідчити про настання вагітності.

Ознаки вагітності

Ознаки вагітності: на чому заснована дія тестів на вагітність:

В даний час фармацевтична промисловість випустила на ринок досить велику кількість тестів, здатних визначити вагітність на ранніх стадіях її розвитку. Однак слід пам’ятати, що позитивний тест не є остаточним доказом наявності вагітності. В основі дії різних тестів лежить хімічна реакція взаємодії реактиву, нанесеного на тест-смужку з хоріонального гонадотропіну, які виділяються з сечею при вагітності. Перед проведенням тесту слід уважно прочитати інструкцію і слідувати їй, так як перевищення часу проведення тесту може дати помилковий результат. Схожим механізмом визначення вагітності має реакція Галлі-Майніні, при проведенні якої враховується зміна спермограми самців жаби у відповідь на введення порції сечі вагітної жінки. В даний час даний метод діагностики застосовується рідко. Фахівці рекомендують подібні тести проводити кілька разів, що підвищить достовірність результату.

 Хто визначає абсолютні ознаки вагітності: 

Наявність відносних ознак вагітності є приводом для відвідування гінеколога. У нашій клініці прийом жінок веде висококваліфікований акушер-гінеколог, який володіє всіма сучасними методами обстеження та ведення пацієнток. Огляд гінеколога дозволяє виявити непрямі ознаки настання вагітності, до яких відносяться синюшний відтінок слизової оболонки піхви і цервікального каналу, що виникає в результаті настання венозного повнокрів’я зовнішніх статевих органів на тлі вагітності. Бімануальне дослідження виявляє розм’якшення перешийка, що з’єднує тіло і шийку матки. Тіло матки пальпується у вигляді великого м’якого утворення. Крім того, гінекологічний огляд дозволяє запідозрити зміни, характерні для позаматкової вагітності. Це досить серйозне ускладнення, що вимагає своєчасного виявлення та хірургічного лікування в зв’язку з серйозною загрозою для життя жінки. Подібні підозри перевіряються при проведенні ультразвукового дослідження органів малого таза. Вагітність терміном 5 тижнів дозволяє фахівцям оцінити прогноз її подальшого розвитку. Спеціаліст виробляє тактику спостереження за вагітною і дає відповідні рекомендації, дотримання яких дозволить майбутній мамі доносити вагітність до терміну пологів, благополучно вирішитися від тягаря і отримувати задоволення від спілкування зі своїм малюком.

Записатися на прийом​

Прийом гінеколога ведеться за попереднім записом.