Визначення терміну вагітності

Для визначення настання вагітності сучасна медицина має досить широкий арсенал засобів і методів:

  1. Зміст бета-хоріонічного гонадотропіну людини (бета-ХГЛ) в сироватці крові.

Зміст бета-ХГЧ зростає експоненціально в перші 6 тижнів вагітності, подвоюючись, приблизно, кожні 1-2 дні. Хоча виявлений зв’язок між середнім рівнем вмісту гормону в сироватці крові і ранніми термінами вагітності, широкий діапазон значень сумісний з нормальним розвитком вагітності на ранніх термінах. Отже, на наявність проблеми вказують тільки показники, що виходять за межі даного діапазону, а також відсутність відповідної динаміки показників при повторних аналізах.

  1. Методи експрес-діагностики визначення вагітності за допомогою тесту на вагітність

Тест на вагітність представляє собою індикаторну смужку, занурення якої в ранкову порцію сечі жінки призводить до виникнення реакції і проявляється у вигляді смуг. Слід пам’ятати, що застосування даного методу діагностики для підвищення достовірності застосовується кілька разів і вимагає дотримання інструкції, нанесеної на упаковку тесту. Крім того, тест на вагітність може показати позитивний результат і в разі позаматкової вагітності, виключити яку може тільки фахівець.

  1. Ультразвукова діагностика

Ультразвукове дослідження на сьогоднішній день є одним з найпоширеніших методів визначення вагітності і її локалізації. За допомогою апаратури можливе виявлення вагітності на терміні 5-6 днів затримки менструації, при цьому в порожнині матки візуалізується плодове яйце діаметром до 6 міліметрів. Крім факту наявності вагітності, УЗД-діагностика встановлює локалізацію плідного яйця, дозволяючи своєчасно діагностувати позаматкову вагітність.

Визначення терміну вагітності

  1. Можливі ознаки вагітності

Можливі ознаки з’являються в ранній період, але ступінь їх вираженості неоднакова у різних вагітних, а у деяких вони можуть бути відсутні. Можлива поява стомлюваності, дратівливості, плаксивості. У деяких випадках, жінки відзначають зміну смакових пристрастей, загострення нюху. Частою, але не обов’язковою ознакою вагітності є наявність нудоти і блювоти в ранкові години, зміни апетиту. Поступово відбувається зміна маси тіла, посилюється відкладення підшкірного жиру. Характерною зовнішньою ознакою розвитку вагітності може служити поява пігментації в області соска, живота, особи.

  1. Ймовірні ознаки вагітності

Серед ймовірних ознак вагітності фахівці відзначають припинення менструації не пов’язане з певними захворюваннями. При гінекологічному огляді визначається ціаноз слизової оболонки піхви і шийки матки, збільшення розмірів матки і зміна її консистенції. Огляд молочних залоз виявляє набухання їх тканин і виділення молозива із сосків.

  1. Достовірні ознаки вагітності

При визначенні вагітності лікар спирається на появу достовірних ознак вагітності. Всі раніше перераховані зміни можуть наступити і при ряді функціональних змін організму, і при деяких соматичних захворюваннях. Досвідчений лікар може визначити термін вагітності за розміром матки при проведенні медичного обстеження. Особливу увагу слід приділяти огрядним жінкам, тому що буває досить важко провести правильний огляд. Достовірними ознаками вагітності є пальпаторне визначення великих фрагментів тіла плода в порожнині матки, прослуховування тонів серця плода, відчуття ознак ворушіння. Дані ознаки спостерігаються в другій половині вагітності і достовірно свідчать про її розвиток. Крім того, виявлення цих ознак має важливе значення для прогнозу подальшого перебігу вагітності та вибору способу розродження.

У нас створені всі умови для своєчасної діагностики вагітності і проведення кваліфікованого акушерсько-гінекологічного патронажу. Для проведення медикаментозного аборту немає необхідності знати точний термін вагітності. Необхідно виключити можливість вагітності терміном понад 7 тижнів.

Записатися на прийом

Прийом гінеколога ведеться за попереднім записом.