ЗПСШ

Захворювання, які передаються статевим шляхом

Об’єднані в групу за принципом їх виникнення, тобто вони потрапляють в організм жінки або чоловіки в основному через статевий контакт. За мікробіологічними ознаками ЗПСШ можна розбити на наступні підгрупи: мікроби (гонорея, гарднерели, гонорея), найпростіші (трихомонада), грибки (молочниця), мікоплазменні інфекції (мікоплазма, хламідії, уреаплазма) і вірусні інфекції (герпес, гепатити В і С, СНІД).

Всі ці інфекційні захворювання небезпечні тим, що викликають запалення або органів статевої сфери, або всього організму в цілому.

Важливим фактором для запобігання повторного зараження і ефективного лікування інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом, є обстеження і лікування разом з статевим партнером.

Захворювання, які передаються статевим шляхом

Спільними клінічними симптомами ЗПСШ є: болючість в сечівнику, в області промежини, виділення з сечовипускального каналу (уретри), піхви, шийки матки – білого, зеленого, жовтого кольору, гнійного характеру пінистої, сирнистої, рідкої консистенції, із запахом; свербіж в області статевих органів, печіння; часті позиви на сечовипускання. Однак дані прояви можна виявити не завжди. На відміну від класичних венеричних захворювань, багато інших ЗПСШ називають скритими інфекціями, так як часто, особливо при зниженому імунітеті, вони протікають практично без симптомів. Це ускладнює діагностику і створює умови для подальшого поширення інфекції.

Діагностика захворювань, що передаються статевим шляхом

Правильна діагностика на цьому етапі дозволяє розмежувати інфекції від інших захворювань зі схожими симптомами і скласти план лікування. Одним з найкращих методів діагностики і аналізів ЗПСШ є ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Як лікувати ЗПСШ

Лікування ЗПСШ вимагає системного підходу, що об’єднує інструменти діагностики хронічних форм таких захворювань і раціональне комплексне лікування. Лікарі рекомендують після проходження лікування виявленого захворювання проходити обстеження і здавати аналізи кожні півроку, тому що деякі захворювання можуть рецидивувати через тривалий час.

Важких наслідків ЗПСШ можна уникнути, якщо вчасно подбати про себе і своїх близьких. В даний час регулярне обстеження на венеричні захворювання та інші статеві інфекції стало необхідністю для кожної розсудливої людини. Досвідчений лікар зможе спланувати діагностику і лікування захворювань. У нашій клініці лікарі володіють досвідом і знаннями, вивчають новітні методики діагностики та лікування статевих захворювань, тут жінка може пройти грамотне, в тому числі анонімне, лікування.

Записатися на прийом​

Прийом гінеколога ведеться за попереднім записом.