Підлітковий алкоголізм

Вік початку алкоголізації молодшає. І це дуже сумно, оскільки, починаючи випивати, підлітки продовжують залишатися інфантильними. Виходить так, що підлітковий алкоголізм процвітає, а критика до нього відсутня.

На це можна заперечити, що і 10, і 20, і 30 років тому була молодь, яка випивала з віку середньої школи. Так, проте, це була незначна частина підлітків. Причин зростання підліткового алкоголізму чимало, серед них: доступність спиртних напоїв, прихована і явна реклама спиртного в засобах масової інформації, звужене коло інтересів підлітків, наявність вільного часу, яке нічим зайняти.

Крім того, факторами ризику є: проблеми з фізичним або психічним здоров’ям, низький рівень інтелекту, низька самооцінка, невпевненість у собі, низький рівень життя, директивний стиль виховання.

підлітковий алкоголізм

Звичайно, наявність в сім’ї питущих або випиваючих родичів погіршує ситуацію. І справа не тільки в спадковості як такої. Генетики не втомлюються пояснювати, що спадковість без середовища ніщо. Це означає, що у дитини, чия спадковість обтяжена питущими батьками, яка виховується в тверезій середовищі, ймовірність стати алкоголіком значно нижче, ніж у того, хто продовжує жити з питущими батьками (або іншими родичами). На жаль, часто саме дітей і підлітків з таких сімей актуально лікування алкоголізму.

Відомо, що для запобігання хвороби слід займатися профілактикою. В даному випадку, для того, щоб знизити ризик підліткового алкоголізму, необхідна первинна профілактика. Вона спрямована на збереження і зміцнення здоров’я, становлення інтересів, що виключають вживання алкоголю, наприклад заняття спортом, підвищення самооцінки, рівня інтелекту.

На жаль, серед підлітків актуальною стає і вторинна профілактика. Вона проводиться з тими, у кого вже сформовані ознаки алкогольної залежності.

Більшою мірою для попередження розвитку алкоголізму з підлітками працюють психологи. Вони допомагаю підлітку зрозуміти причини, за якими він випиває, сформувати установку на тверезий спосіб життя, зрозуміти і оцінити свої можливості.

Записатися на прийом

Консультація нарколога, виведення з запою, лікування алкоголізму