Вживання пива – шлях до хронічного алкоголізму.
Сьогодні п’ють пиво практично всі. Біля метро, магазинів, вокзалів, на вулиці, в парках ходять люди, попиваючи пиво, слабоалкогольні напої з пляшок. І ніякі закони, що забороняють розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях, тому не перешкода. Пивний алкоголізм багатьом здається надуманою проблемою. Особливо це стосується молодих людей. Крім того, багато хто чув про те, що пиво – продукт корисний. Роблять пиво з ячмінного солоду з низьким відсотком алкоголю. При приготуванні пива, мікроби бродіння, що містяться в повному суслі, вбивають корисні якості ячменю. Про це часто виробники замовчують.
В наші дні для багатьох пиво – невід’ємний атрибут життя, модний напій. У магазинах виставлено широкий асортимент світлого і темного пива, безліч пабів і пивних виготовляють власні сорти пива. Багато хто помилково вважає, що пиво нешкідливе. Після важкого трудового дня стало прийнято випити холодний ароматний напій вдома або в пивниці. При вживанні пива людина відчуває розслаблення і спокій. Такому відчуття сприяє фармакологічний вплив пива. В результаті людина звикає до пивного сп’яніння, через деякий час таке сп’яніння стає необхідно для відпочинку і заспокоєння. Людина збільшує дози пива, і вживання переносить поступово на всі більш ранній термін. Спочатку пиво розпивають ввечері, потім вдень, і, врешті-решт, вранці. Потім в організмі «несподівано» змінюються біохімічні процеси, що сприяють розвитку пивного алкоголізму. Цироз печінки, провали в пам’яті, порушення мислення – все це можливі наслідки пивного алкоголізму. Надмірне споживання пива призводить до того, що лікарі називають «пивним серцем»: серце «провисає», то його рамки збільшуються.
Бажання випити пива не турбує людину так, як потреба в горілці. Пивний алкоголізм формується повільніше, ніж горілчаний, але призводить до таких же важких форм алкогольної залежності. Пивний алкоголізм значно підступніше горілчаного.
Важливо вчасно виявити пивний алкоголізм і почати його лікувати. Складність лікування в тому, що тяга до пива набагато сильніше, ніж тяга до горілки. Звичайно, вживати пиво можна, але якщо виникнуть проблеми, необхідно негайно зупинитися.
За статистикою хвороблива залежність від слабоалкогольних спиртних напоїв розвивається в 4 рази частіше і швидше, ніж від міцних. Щодо концентрації етилового спирту, 4 літри пива рівноцінні одній пляшці горілки. Тому немає різниці, пити чи щодня пляшку горілки або 4 літри пива, в будь-якому випадку це алкоголізм. Алкоголіками не народжуються, ними стають і все частіше зараз люди починають спиватися ні з горілки, а зі слабоалкогольних напоїв. Як позбутися від пивного алкоголізму підкаже наш лікар-нарколог.
Якщо у Вас або у Ваших близьких виробилась залежність до пива, телефонуйте в Клініку «Для Дорослих», наш лікар-нарколог допоможе позбутися від пивного алкоголізму.
Powered by KosWebAgency