Пивний алкоголізм

Вживання пива – шлях до хронічного алкоголізму.

Сьогодні п’ють пиво практично всі. Біля метро, магазинів, вокзалів, на вулиці, в парках ходять люди, попиваючи пиво, слабоалкогольні напої з пляшок. І ніякі закони, що забороняють розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях, тому не перешкода. Пивний алкоголізм багатьом здається надуманою проблемою. Особливо це стосується молодих людей. Крім того, багато хто чув про те, що пиво – продукт корисний. Роблять пиво з ячмінного солоду з низьким відсотком алкоголю. При приготуванні пива, мікроби бродіння, що містяться в повному суслі, вбивають корисні якості ячменю. Про це часто виробники замовчують.

В наші дні для багатьох пиво – невід’ємний атрибут життя, модний напій. У магазинах виставлено широкий асортимент світлого і темного пива, безліч пабів і пивних виготовляють власні сорти пива. Багато хто помилково вважає, що пиво нешкідливе. Після важкого трудового дня стало прийнято випити холодний ароматний напій вдома або в пивниці. При вживанні пива людина відчуває розслаблення і спокій. Такому відчуття сприяє фармакологічний вплив пива. В результаті людина звикає до пивного сп’яніння, через деякий час таке сп’яніння стає необхідно для відпочинку і заспокоєння. Людина збільшує дози пива, і вживання переносить поступово на всі більш ранній термін. Спочатку пиво розпивають ввечері, потім вдень, і, врешті-решт, вранці. Потім в організмі «несподівано» змінюються біохімічні процеси, що сприяють розвитку пивного алкоголізму. Цироз печінки, провали в пам’яті, порушення мислення – все це можливі наслідки пивного алкоголізму. Надмірне споживання пива призводить до того, що лікарі називають «пивним серцем»: серце «провисає», то його рамки збільшуються.

Бажання випити пива не турбує людину так, як потреба в горілці. Пивний алкоголізм формується повільніше, ніж горілчаний, але призводить до таких же важких форм алкогольної залежності. Пивний алкоголізм значно підступніше горілчаного.

Важливо вчасно виявити пивний алкоголізм і почати його лікувати. Складність лікування в тому, що тяга до пива набагато сильніше, ніж тяга до горілки. Звичайно, вживати пиво можна, але якщо виникнуть проблеми, необхідно негайно зупинитися.

Пивний алкоголізм

За статистикою хвороблива залежність від слабоалкогольних спиртних напоїв розвивається в 4 рази частіше і швидше, ніж від міцних. Щодо концентрації етилового спирту, 4 літри пива рівноцінні одній пляшці горілки. Тому немає різниці, пити чи щодня пляшку горілки або 4 літри пива, в будь-якому випадку це алкоголізм. Алкоголіками не народжуються, ними стають і все частіше зараз люди починають спиватися ні з горілки, а зі слабоалкогольних напоїв. Як позбутися від пивного алкоголізму підкаже наш лікар-нарколог.

Записатися на прийом

Якщо у Вас або у Ваших близьких виробилась залежність до пива, телефонуйте в Клініку «Для Дорослих», наш лікар-нарколог допоможе позбутися від пивного алкоголізму.