Вплив алкоголю на імунітет

Без сумнівів, зловживання алкоголю згубно впливає на здоров’я людини. Часто хворий заперечує пристрасть до алкоголю і не може зв’язати свої хвороби з алкоголізмом.

Шкідливе дію надмірного вживання алкоголю на стан здоров’я людини описано давно. Численні клінічні та експериментальні дослідження дозволили встановити причину підвищеної частоти інфекційних захворювань у осіб, що зловживають алкоголем, – це імунодефіцит.

Серед хворих на алкоголізм високий рівень захворювання на пневмонію, особливо її важкі форми. У хворих на алкоголізм підвищена частота зустрічальності таких захворювань як туберкульоз, гепатит В, абсцес легені, емпієма, спонтанний бактеріальний перитоніт, дифтерія, менінгіт та ін.

Серйозним ускладненням хронічної алкогольної інтоксикації є розвиток алкогольного ураження печінки з подальшою печінковою недостатністю.

Є підстави вважати, що алкогольні захворювання печінки частково зумовлені або загострюються в результаті розвитку аутоімунних процесів, що запускаються при зловживанні алкоголем.

У хворих на алкоголізм підвищується рівень імуноглобулінів всіх основних класів в сироватці крові. В результаті виходить, що клітини власного організму борються з клітинами печінки, сприймаючи їх як ворожі. Клінічні дослідження показують, що таким же чином уражаються серцеві клітини.

Лікування алкоголізму включає в себе комплекс дій. Спочатку ведеться інтенсивна терапія гострих станів: алкогольної інтоксикації, алкогольного похмільного синдрому, алкогольного делірію (біла гарячка). Далі проводиться протирецидивна терапія і лікування супутніх захворювань, викликаних зловживанням алкоголю. В комплекс лікування таких захворювань належить призначення імуномодулюючих препаратів.

Необхідно пам’ятати, що грань між просто вживанням алкоголю і зловживанням дуже тонка і якщо близька людина перейшла «межу», як можна швидше звернутися до фахівця за кваліфікованою допомогою. Лікар-нарколог нашої Клініки «Для дорослих» має досвід і двадцятип’ятирічний стаж, допоможе побороти згубну залежність до алкоголю раз і назавжди.

Записатися на прийом