На ранніх термінах із застосуванням Міфепристона і мізопростола в контрольованих умовах безпечно.
Мільйони жінок по всьому світу успішно і без ризику для здоров’я використовували міфепристон і мізопростол для мед аборту на ранніх термінах. Наскільки відомо, жоден з препаратів не має віддалених наслідків для здоров’я жінки.
Часто згадуються проблеми, пов’язані з ризиком для здоров’я при мед аборт:
Кровотеча: кровотечу легше перенести, якщо жінка отримала необхідні рекомендації щодо того, що слід очікувати і коли звернутися за допомогою, якщо кровотеча стає дуже сильною або не припиняється протягом тривалого часу. Кровотеча настільки сильна, що може знадобитися переливання крові, буває в окремих випадках; зустрічається менш ніж у 0,1-0,2% жінок.
Міфепристон, застосовуваний для медикаментозного аборту, не завдає шкоди, але і не перериває позаматкову вагітність. Ретельне обстеження до аборту і ретельне спостереження симптомів після аборту допоможуть діагностувати позаматкову вагітність і направити пацієнтку на відповідне лікування.
медикаментозний аборт із застосуванням міфепристона і мізопростол ніяк не позначається на репродуктивній функції жінки.
В цілому, дослідження показали, що медикаментозний аборт прийнятний як для жінок, так і для медичних працівників по всьому світу.
Лише у невеликого відсотка жінок вагітність продовжує розвиватися після застосування препарату для медикаментозного аборту. У таких випадках, якщо жінка змінює своє рішення щодо аборту, або, в окремих випадках, лікар не діагностував триваючу вагітність під час контрольних відвідувань, вагітність може розвиватися до повного дозрівання плоду. Незважаючи на наявність ймовірності того, що будь-який з препаратів може надати тератогенну дію на плід, немає доказів, що Міфепристон викликає вроджені деформації. Були повідомлення про народження дітей з дефектами кінцівок і синдромом Мебіуса у матерів, які брали Мізопростол, але дані перспективного аналізу не вказують на зв’язок препарату з вродженими вадами розвитку. В цілому, дані щодо застосування Мізопростолу дозволяють припустити зв’язок між вродженими вадами розвитку і впливом Мізопростолу на плід. У той час як відносний ризик розвитку вроджених вад здається реальним, абсолютний ризик, за даними епідеміологічних досліджень, досить низький (менше 10 випадків вроджених вад розвитку на 1000 живонароджених дітей, які зазнали впливу Мізопростола в утробі). Під час консультацій дуже важливо пацієнтці зрозуміти необхідність контрольних відвідувань і переривання вагітності в разі триваючої вагітності. Всі жінки повинні бути проінформовані про ймовірність народження дитини з вродженими вадами розвитку, в разі, якщо вони вирішать зберегти вагітність після застосування Мізопростолу.
Прийом гінеколога ведеться за попереднім записом.
Powered by KosWebAgency