Багато хто вважає, що наслідки алкоголізму сильно перебільшують. Крім того, побутують такі міфи:

Насправді, за статистикою, тривалість життя питущої людини знижується на 15-20 років. Є винятки, коли питуща людина живе довго, таких – меншість. Це не кажучи про інші наслідки вживання.

Так, якісні спиртні напої позбавляють від отруєнь, які спричиняють неякісні, однак, ризик алкоголізму вони не знижують. Зрозуміло, хороша закуска допомагає на довший час зберегти шлунок і печінку, однак, це справа часу, рано чи пізно постійне зловживання алкоголем позначається на здоров’ї. Тому лікування алкоголізму слід розпочати якомога раніше.

Різка відміна алкоголю справді є стресом для систем та органів організму. Однак постійне вживання не менший стрес, його наслідки руйнівні. Про користь червоного вина справді говорять багато. Але мало хто говорить про те, що люди, які регулярно п’ють червоне вино, страждають від захворювань шлунково-кишкової системи, печінки, нерідко й нирок.

Які ж наслідки алкоголізму насправді?

Алкогольна залежність прямо чи опосередковано впливає на розвиток соматичних захворювань. Запій висновок. Нарколог. Ця хвороба є третьою за значущістю причиною смертності (прямою або непрямою). На першому місці – серцево-судинні захворювання, на другому – онкологічні.

Специфічний вплив алкоголь чинить на печінку: за тривалого вживання розвиваються хронічний гепатит, цироз печінки. Однак печінкою дія спиртних напоїв не обмежується. Страждає вегетативна нервова система, виникають порушення кровообігу в усьому тілі. В організмі людини немає системи чи органу, які б опосередковано не страждали від вживання алкоголю. Ось лише деякі захворювання, які виникають через регулярне вживання спиртних напоїв:

Хвороби, безпосередньо пов’язані з алкоголем:

Окремої розмови заслуговують соціальні та психологічні зміни, спричинені прийомом спиртного. На жаль, одним із симптомів алкогольної залежності є анозогнозія, тобто невизнання в себе хвороби. Подолати анозогнозію допомагають психолог і психотерапевт. Вони працюють із причинами, через які людина не хоче визнавати наявність хвороби.