Протипоказання мед аборту

Відповідно до інструкції по використанню препарату, в більшості європейських країн і в США, Міфепристон і Мізопростол не слід використовувати в наступних випадках. Протипоказання до застосування Міфепристона:
  • підозра на позаматкову вагітність або пухлину придатків матки
  • встановлений внутриматковий протизаплідний засіб (слід видалити його перед введенням препарату)
  • хронічна недостатність надниркових залоз, ниркова недостатність
  • тривала кортикостероїдна терапія
  • наявність в анамнезі алергії на Міфепристон
  • геморагічні порушення і лікування антикоагулянтами (препаратами, що розріджують кров) спадкова порфірія (рідкісне генетичне захворювання крові)
  • важкі ураження печінки
Протипоказання до застосування Мізопростолу:
  • наявність в анамнезі алергії на простагландини, включаючи Мізопростол

Протипоказання мед аборту Раніше медикаментозний аборт, із застосуванням Міфепристона і простогландина, був протипоказаний жінкам старше 35 років, які палять більше 10 сигарет в день. Після того, як в якості простагландинового компонента стали використовувати Мізопростол замість сульпростона, цей критерій, який забороняє використовувати даний метод, був визнаний необов’язковим. Незважаючи на наявність протипоказань до використання деяких простагландинів жінками, що страждають на бронхіальну астму, їм можна проводити медикаментозний аборт з Міфепристоном і Мізопростол. Насправді, на відміну від деяких простагландинів, Мізопростол розслабляє гладкі м’язи трахео-бронхіального дерева і, отже, не повинен негативно вплинути на перебіг бронхіальної астми. Слід враховувати й інші моменти:

  • Важка форма анемії: хоча медикаментозний аборт супроводжується більш тривалою кровотечею, ніж хірургічний аборт, загальний обсяг крововтрат і зниження рівня гемоглобіну, як правило, дуже незначні в обох випадках. Анемія не є протипоказанням для даного методу, але всі жінки, які страждають важкою формою анемії, повинні почати лікування анемії відразу після того, як вона була діагностована.
  • Годування груддю: немає інформації про те, що Міфепристон або простагландини, які використовуються для медикаментозного аборту, несприятливо впливають на дитину. З огляду на те, що використовується лише кілька доз, і препарати досить швидко метаболізуються в організмі, малоймовірно, що ці препарати будуть виявлені у великих кількостях в грудному молоці, хоча більшість ліків, що містяться в крові жінки, потрапляють в невеликих кількостях в грудне молоко. З цієї причини жінкам іноді рекомендується не використовувати грудне молоко протягом декількох годин після прийому кожної дози препарату.

Відвідування клініки для контрольного обстеження: відповідно до звичайної практики, при медикаментозному аборті вимагається одне або більше контрольних обстежень, щоб переконатися, що аборт пройшов успішно. Жінка, яка прийняла рішення зробити медикаментозний аборт, повинна мати і бажання і можливість повернутися в клініку на контрольне обстеження. Доступ до отримання невідкладної допомоги: хоча важкі ускладнення, що вимагають надання невідкладної медичної допомоги або переливання крові досить рідкісні при медикаментозному аборті, при проведенні цієї процедури повинен бути забезпечений доступ до спеціалізованих медичних центри. Ризик розриву матки при медикаментозному аборті на ранніх термінах не встановлено, а в сотні тисяч зареєстрованих випадків використання Міфепристона і Мізопростол для переривання вагітності в першому триместрі, розривів матки не було.

Записатися на прийом​

Прийом гінеколога ведеться за попереднім записом.

Записатися на консультацію до гінеколога, зробити медаборт, перервати вагітність таблетками