Без сумнівів, зловживання алкоголю згубно впливає на здоров’я людини. Часто хворий заперечує пристрасть до алкоголю і не може пов’язати свої хвороби з алкоголізмом.
Шкідлива дія надмірного вживання алкоголю на стан здоров’я людини описана давно. Численні клінічні та експериментальні дослідження дали змогу встановити причину підвищеної частоти інфекційних захворювань в осіб, які зловживають алкоголем, – це імунодефіцит.
Серед хворих на алкоголізм високий рівень захворювання на пневмонію, особливо важкими її формами. У хворих на алкоголізм підвищена частота зустрічальності таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, абсцес легені, емпієма, спонтанний бактеріальний перитоніт, дифтерія, менінгіт тощо.
Серйозним ускладненням хронічної алкогольної інтоксикації є розвиток алкогольного ураження печінки з подальшою печінковою недостатністю.
Є підстави вважати, що алкогольні захворювання печінки частково зумовлені або загострюються внаслідок розвитку аутоімунних процесів, що запускаються при зловживанні алкоголем.
У хворих на алкоголізм підвищується рівень імуноглобулінів усіх основних класів у сироватці крові. У результаті виходить, що клітини власного організму борються з клітинами печінки, сприймаючи їх як ворожі. Клінічні дослідження показують, що таким же чином уражаються серцеві клітини.
Лікування алкоголізму включає в себе комплекс дій. Спочатку ведеться інтенсивна терапія гострих станів: алкогольної інтоксикації, алкогольного похмільного синдрому, алкогольного делірію (біла гарячка). Далі проводять протирецидивну терапію і лікування супутніх захворювань, викликаних зловживанням алкоголю. У комплекс лікування таких захворювань входить призначення імуномодулювальних препаратів.
Необхідно пам’ятати, що межа між просто вживанням алкоголю і зловживанням дуже тонка, і якщо близька людина перейшла “межу”, якнайшвидше звернутися до фахівця за кваліфікованою допомогою. Лікар-нарколог нашої Клініки “Для дорослих”, що має досвід і двадцятип’ятирічний стаж, допоможе побороти згубну залежність до алкоголю раз і назавжди.